II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2023

1. Dzisiaj:

• W drugą niedzielę adwentu, obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Po wieczornej Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania klasy 8 szkoły podstawowej oraz 1 klasy szkoły średniej w auli domu parafialnego.
  • Po każdej Mszy św. kiermasz przedświąteczny. Będzie można nabyć sianko na stół wigilijny, dewocjonalia świąteczne (zestawy kolędowe, kropidła, aniołki, szopki oraz lampiony adwentowe). Zebrane ofiary, będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z grup duszpasterskich naszej parafii.
  • Dziękujemy za przynoszone codziennie tzw. Torby charytatywne składane w koszu Caritas, pod figurą św. Józefa.

2. RORATY. Msza święta RORATNIA od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.

3. Od jutra rozpoczyna się w naszej parafii, całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, trwająca od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00. Adoracja będzie odbywała się w „Wieczerniku” – naprzeciw kancelarii.

4. W tygodniu:

• Poniedziałek: godz. 19.00 w klubie parafialnym spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy organizujących WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH I UBOGICH.
  • Wtorek: godz. 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy.
  • Wtorek: godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  • Środa: zapraszamy członków duszpasterstwa kolejarzy oraz sympatyków na Mszę św. o godz. 17.00 w Wieczerniku, a później na spotkanie.
  • Środa: 16.50 różaniec Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci, 17.30 Msza św., a po niej spotkanie przedświąteczne w klubie parafialnym.
  • Piątek: 15.00 Msza św. dla grupy Miłosierdzia Bożego i spotkanie przedświąteczne w klubie parafialnym.

5. Przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.
6. Po przerwie trwającej od roku 2020, wznawiamy w parafii tradycję Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Pragniemy zaprosić do udziału w XXIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek:

• przedszkolaków,
  • dzieci ze szkół podstawowych,
  • młodzież ze szkół średnich,
  • śpiewające rodziny.

Przegląd odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024r. Informacje i dokumenty będą do pobrania na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej i pocztą na adres parafii Ducha Świętego do 5 stycznia 2024r.

7. Dziękujemy s. Małgorzacie, Paniom Bożenie Bakuła i Monice Boratyńskiej za przeprowadzenie warsztatów przedświątecznych dla dzieci.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Śp. Sabina Czapnik zam. ul. Chełmińska, l. 77
+ Śp. Henryk Kirkiewicz, zam. Mosina, l. 72

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

9. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.