II NIEDZIELA WIELKANOCY
Święto Bożego Miłosierdzia - 16.04.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przez udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przez odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Credo przed Najśw. Sakramentem (wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum) można dziś uzyskać odpust zupełny.

 2. Każdy wierny może dziś przed kościołem wziąć za darmo modlitewnik Jezu ufam Tobie.

 3. Na ręce Pani Marianny Radzymińskiej składam serdeczne podziękowania Czcicielom z Grupy Miłosierdzia za ich ofiarne, cotygodniowe, piątkowe modlitwy, za przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielnych Mszach o godz. 9.00 oraz za służbę dla parafii. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do grupy w ten piękny kult;

 4. Dzisiaj w naszej parafii, w ramach przygotowania do misji parafialnych, (które odbędą się od 21 do 28 maja br.) okolicznościowe kazania głosi ojciec Mariusz Chyrowski, misjonarz redemptorysta.

 5. Dziś jeszcze, po wieczornej Mszy, krótkie modlitwy do św. Gerarda (16 dzień miesiąca) w intencji małżeństw oczekujących potomstwa oraz o dobre rozwiązanie.

 6. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym CARITAS. Po Mszach zbiórka do puszek, na cele charytatywne. Dziękuję wolontariuszom z naszego parafialnego Caritas (pod kierunkiem pani Anny Klepczarek) oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas wraz z ich opiekunką s. Ligorią za zaangażowanie w tę piękną posługę miłości.

 7. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00, Mszą św. w intencji rodziców, która będzie sprawowana w kościele pw. Narodzenia NMP. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

 8. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji, jest w tym roku przeniesiona na poniedziałek, 24 kwietnia. Tego dnia będziemy świętować imieniny o. Wojciecha Pawlickiego, misjonarza. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

 9. Polecamy kwietniowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” z dodatkiem, książką p.t. „Nie porzucajmy wiary – 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele; autorstwa: Ks. Roberta Skrzypczaka; A w nowym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez s. Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym skąd bierze się niewiara.

 10. AKCJA 1,5% dla PARAFII
  To już ostatni moment na złożenie zeznania podatkowego. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
  W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
  - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
  - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
  Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Wszelkie informacje są dostępne w ulotce – do zabrania ze stolika pod chórem. Za każdy dar serca dziękujemy.

 11. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku informuje, że w związku z organizowanym biegiem im. Winanda Osińskiego, będą utrudnienia w ruchu drogowym w niedzielę, 23 kwietnia br. , w godz. 8.45 – do godz.15.00

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Krzysztof Osak, zam. ul. Sikorskiego, lat 62;
  - śp. Irena Woropaj, zam. Konstancin – Jeziorna – Hospicjum, lat 74.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia