OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. Dzisiejsza niedziela, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia. Od dziś, liturgia słowa będzie koncentrowała się na męce Chrystusa. Dlatego w kościołach są zasłonięte obrazy i krzyże, aby zwrócić naszą uwagę na to, co najbardziej istotne - już nie na znak, nie na symbol, ale na samą rzeczywistość Krzyża.

 2. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania. Najlepszym przygotowaniem do Świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej; Jeśli jeszcze tego nie uczyniliśmy, zachęcamy by to uczynić, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

 3. Spotkanie rady parafialnej i „synodalnej” dotyczące misji i jubileuszu parafii, w czwartek o godz. 19.00 w sali kolejarzy; proszę o obecność !

 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; z tej okazji:
  - o godz. 8:00 różaniec i modlitwy fatimskie;
  - o godz. 14.00, spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny męski różaniec, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn; idziemy do klasztoru sióstr Niepokalanek, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

 5. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.00;
  - Droga krzyżowa, w piątek:
  - o godz. 17.00 - dla dzieci
  - o godz. 18.00 – dla młodzieży i dorosłych

 6. W piątek (31 marca), w okolicach naszego miasta odbędzie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy przechodzą tę Drogę Krzyżową w ciszy z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

 7. Następna niedziela to Niedziela Palmowa; tego dnia:
  - zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy o godz. 9.00
  - rozstrzygnięcie konkursu na największą i najładniejszą palmę - po Mszy
  o godz. 11.00
  - spotkanie rodziców „dzieci komunijnych” po Mszy o godz. 11.00 w auli.

 8. Wizyta duszpasterska u chorych będzie w Wielką Środę, 5 kwietnia, od godz. 8.30.

 9. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły n.t śledztwa i ustaleń IPN, dotyczących otrucia ks. Fr. Blachnickiego; jest też specjalne wydanie „Gość Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej, m.in. Całunowi Turyńskiemu, Chuście z Manoppello i innym znakom męki Boga.

 10. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, podczas Gorzkich żali, zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu.

 11. AKCJA 1,5 % dla parafii.
  Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
  W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
  - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
  - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
  Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Wszelkie informacje są dostępne w ulotce – do zabrania ze stolika pod chórem. Za każdy dar serca dziękujemy.

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności
  - śp. Karol Kociszewski, zam. ul. Słoneczna l. 90;
  - śp. Wiktor Kosicki, zam. ul. Chełmińska, l. 92;
  - śp. Zygfryd Loewe, zam. Skłodowskiej, l. 85
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,


  Drogim Parafianom
  życzymy błogosławionego
  Dnia Pańskiego