Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2022r.

1. ŻYCZENIA Bożonarodzeniowe

Drodzy Parafianie
    W lutym br. wybuchła okurtna wojna na Ukrainie,
    a wraz z nią powszechny STAN NIEPEWNOŚCI.
    W tym niepewnym czasie coś jednak pozostaje pewne:
    - Bóg się rodzi, - by być blisko naszej niepewności.
    On przychodzi z nadzieją, której wszyscy potrzebujemy.
    Nie pozwólmy, by cokolwiek zabrało nam radość,
    która wypływa z bliskości Boga z nami – Emmanuela.

2. DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy w minionych dniach czuwali i modlili się, aby prawdziwie przygotować się pięknego i głębokiego przezywania tegorocznych świąt Bożego Naradzenia.
    Swoje podziękowanie kieruję również do Wszystkich, którzy, w różnych wymiarach, pięknie PRZYGOTOWALI całe tegoroczne święta.
    Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy podzielili się produktami żywnościowymi i środkami higieny; w postaci paczek zostały one przekazana osobom potrzebującym oraz wysłane na Ukrainę; Wyrażam też swoją wdzięczność naszym Wolontariuszom z Caritas, którzy koordynowali tę akcję;

3. Dziś, Uroczystość Narodzenia Pańskiego; Msze Święte w porządku zwykłym, niedzielnym.

4. W poniedziałek, 26 grudnia, święto św. Szczepana; porządek Mszy jak w niedzielę;

5. Spotkanie OPŁATKOWE dla ADŚ we wtorek 27 grudnia po Mszy wieczornej w auli domu parafialnego.

6. Msza dla kolejarzy w środę, 28 grudnia, o godz. 17.00 w Wieczerniku; później spotkanie opłatkowe.

7. Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa, w tym roku wyjątkowo w piątek, 30 grudnia; Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy pary małżeńskie, zwłaszcza te, które przeżywają okrągłe jubileusze; będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

8. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego, wspominamy św. Sylwestra. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Msze święte o godz. 7.00; 9.00, 11.00, 12.30; 16.00; 18.00 (jak w każdą niedzielę)

10. Polecamy nowy, podwójny świąteczno-noworoczny numer „Gościa Niedzielnego”; jest w nim wile ciekawych artykułów dotyczących istoty przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

11. Telewizja Polska pokaże serial "The Chosen" ilustrujący życie Chrystusa. Jest to jeden z najlepszych seriali biblijnych, jakie powstały do tej pory. Odcinki serialu będą wyświetlane od 27 grudnia w TVP1 o godz. 8.30; Polecamy!

- śp. Janina Jacewicz, zam. ul. Warcisława IV, l. 94;
    - śp. Jan Wróblewski, zam. ul. Warmińska, l. 80;
    Ponadto w nocy 20 grudnia 2022 roku odszedł do Domu Ojca Biskup Senior Tadeusz Werno. Zmarł w 91. roku życia.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Wizytę duszpasterską rodzin, tzw. KOLĘDĘ rozpoczniemy w poniedziałek,
    2 stycznia 2023r. Rozpoczęcie kolędy:
    – w dni powszednie od godz. 16.00,
    – w soboty i w niedzielę od godz. 15.00.
    PLAN KOLĘDY jest umieszczony w gablocie i na parafialnej stronie Internetowej;