XXI niedziela zwykła - 21. 08. 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przypada:
    - w poniedziałek – wsp. NMP Królowej
    - w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
    - w czwartek – wsp. bł. Metodego Dominika Trcki, kapłana Redemptorysty
    - w piątek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    - w sobotę - wsp. św. Moniki.

2. Dziś żegnamy s. Agatę Kozieł, organistkę, która wyjeżdża na nową placówkę w Krościenku. Dziękujemy za Jej piękną służbę, na chwałę Boga, Kościoła i Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Dziękujemy również s. Anuncjacie, która w minionym miesiącu pomagała nam poprzez pracę w kancelarii. Za tydzień przywitamy nowe siostry, które podejmą posługę w naszej parafii.

3. W poniedziałek – 22 dzień miesiąca – po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. Rity.

4. W sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. Moniki, zapraszamy na nie w sposób szczególny tych, których dzieci przeżywają kryzys wiary i odeszły od Pana Boga.

5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy w czwartek 1 września o godz. 19.00 w auli domu parafialnego

6. Zapraszamy na rekolekcje i możliwość odnowy duchowej w Domu wypoczynkowo – rekolekcyjnym SCALA w Rowach. Tematy i terminy rekolekcji w gablocie i na stronie parafialnej.

7. Polecamy Wam nowy numer tygodnika: „Gość Niedzielny”, a w nim warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji.

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian:
    - śp. Wandę Kłuciejasz, przeżyła 89 lat
    - śp. Janinę Obłąkowską z ul. Poznańskiej, która przeżyła 75 lat

…Polećmy Ich i naszych Drogich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu

Życzymy Wam, Drodzy Parafianie, udanego, błogosławionego tygodnia.