OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX niedziela zwykła – 14.08.2022 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XX niedzielę w ciągu roku. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości i wczasowiczów. Życzymy Im udanego pobytu. Niech kontakt z pięknem natury przybliży każdego do jej Stwórcy.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
  - w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. jak w wakacyjne niedziele, po każdej błogosławieństwo owoców i ziół,
  - w środę wsp. św. Jacka, prezbitera,
  - w sobotę wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

 3. Z radością informujemy, że 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej nasi Współbracia złożą wieczyste śluby zakonne, a pięciu nowicjuszy złoży w Lubaszowej, po raz pierwszy profesję zakonną. Prosimy o modlitwę za Nich, by oddali swe życia misji Najświętszego Odkupiciela.

 4. W poniedziałek – 15 sierpnia nasz Ksiądz biskup Edward Dajczak zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Program pielgrzymki jest umieszczony na plakacie w gablocie.

 5. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi - we wtorek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

 6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.

 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  - śp. Bogumił Połom, l. 77, zam. ul. Szczecińska

 


Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia