OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022
 
 
1. Dzisiaj (7 sierpnia) Siostry Służebniczki, które posługują w naszej parafii, obchodzą Uroczystość bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia, w 151. rocz. Jego narodzin dla Nieba. Pamiętajmy o Siostrach w naszej modlitwie i prośmy Boga, aby były wierne charyzmatowi i duchowości Założyciela, a szczególnie o dar nowych powołań.
 
2. We wtorek na nowennie i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny oraz Radia Maryja i TV Trwam;
 
3. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.50; następnie Msza św. o godz. 18.30 w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci;
 
4. W czasie wakacji:
​- Msze św. w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12:30 i 19.00.
​- kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.
 
5. Ksiądz Bp Edward Dajczak kieruje do nas słowa zaproszenia: Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne, na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.00 modlitwą różańcową, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiaruję Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie, Siostry i Bracia, w swoich sercach.
 
6. Zapraszamy na Uroczystości święta Wojska Polskiego w Szczecinku, które odbędą się w poniedziałek, 15 sierpnia. Obchody organizuje poseł Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, która zaprasza na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej z udziałem wojskowej asysty honorowej z 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz Orkiestry Wojskowej.
Uroczystości rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 9:30 w kościele Mariackim w Szczecinku. Stąd po nabożeństwie uczestnicy przejdą przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie o godz. 10.45 dalsza część obchodów. W programie wydarzenia oprócz przemówień okolicznościowych, złożenia kwiatów przed pomnikiem, a także apel pamięci uwieńczony salwą honorową.
 
7. Polecamy prasę katolicką: „Gość niedzielny” i dwumiesięcznik „W Naszej Rodzinie” z płytą „Nasz dom”.
 
8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Teresa Pietraszkiewicz, l. 92, zam. ul. Chełmińska
 
Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia