UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii ODPUST PARAFIALNY; Uroczystość ta, kończy okres Wielkanocy. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
    Po mszach zapraszamy Was na poczęstunek smacznym ciastkiem.

2. Dziś jeszcze po Mszy wieczornej modlitwy do św. Jana Neumana – orędownika osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, (piąty dzień miesiąca);

3. Dokładnie za rok, o tej porze, będziemy przeżywali JUBILEUSZ 100-lecia poświecenia kościoła oraz 50-lecia istnienia naszej parafii. Do tego wydarzenia przygotują nas misje święte. Z tej okazji chcemy wydać okolicznościowy album. Dlatego też zwracam się z prośbą o podzielenie się z nami zdjęciami, które upamiętniają jakieś ważne wydarzenia z historii kościoła, parafii. Po zeskanowaniu fotografii zwrócimy je właścicielowi.

4. Nabożeństwa czerwcowe:
    - w dni powszednie o godz. 18.00
    - w niedziele i święta o godz. 17.30

5. W tym tygodniu w liturgii:
    - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

6. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.30 o. Antoni Paździorko, misjonarz, będzie świętował jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych, połączony z imieninami, które w kalendarzu wypadają następnego dnia. Drogiego Jubilata polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy do wspólnego świętowania.

8. Organizujemy spływ kajakowy z Nadarzyc do Szwecji, w sobotę 25 czerwca; koszt 100 zl. od osoby; wyjazd ok 7.00 rano; zapisy w zakrystii

9. Apostolstwo Dobre Śmierci zaprasza na Dzień Skupienia w Górce Klasztornej, w sobotę, 11 czerwca. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u pani Ewy, zelatorki i w kancelarii. Cena 40 zł

10. Organizujemy wyjazd do Koszalina na obchody Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji, które odbędą się 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł;

11. Polecamy nowy, czerwcowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie, wraz z książeczką pt. Dwanaście wielkich obietnic Najświętszego Serca Jezusowego
    – nt. nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca; Natomiast w nowym numerze Gościa Niedzielnego jest kolejna płyta Biblii Audio – z nagraniami Dziejów Apostolskich i siedem listów św. Pawła.

- śp. Jan Bartoszko, zam. ul. Staszica, l. 60
    - śp. Antoni Gajtkowski, zam. ul. Chełmińska, l. 74;
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Drodzy Parafianie
Niech Duch Święty,
którego otrzymaliśmy