XIV Niedziela zwykła – 05.07.2020

1. Dziś, I niedziela miesiąca, adoracyjna; a taca tzw. BUDOWLANA na remont dachu domu parafialnego. Ponadto:
    - po Mszy o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych;
    - na koniec mszy o godz. 19.00 będzie krótka modlitwa do św. Jana Neumana  w intencji osób chorych na choroby nowotworowe.

2. Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej we wtorek o godz. 17.20; później wieczorna msza za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. Trwają wakacje. Podziwiając Boga w otaczającej nas przyrodzie nie rezygnujmy ze spotkania z Chrystusem w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy też o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

4. W czasie wakacji:
    - Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 700, 900, 1100, 1230 i 1900.
    - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 1600 do 1800.

5. 1 sierpnia w Skrzatuszu, wyruszy 38. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z racji na trwająca pandemię na szlak wyruszy 3 kapłanów – przedstawicieli naszej diecezji, którzy zaniosą wszystkie powierzone im intencje. Można jednak pielgrzymować duchowo – przyłączając się do Złotej grupy. Uczestnik pielgrzymowania otrzyma materiały (katecheza na każdy dzień i plakietka),  które można nabyć za dobrowolną ofiarę w zakrystii. Prośby i podziękowania można wysyłać poprzez SMS (724 616 971). Intencje modlitewne można też złożyć w zakrystii. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie (1-13 sierpnia) w kościele mariackim codziennie o godz. 20.00.

6. Przypominamy i prosimy o przestrzeganie środków bezpieczeństwa i higieny, w tym o dezynfekcje rąk przy wchodzeniu do kościoła i noszenie maseczek;

- śp. Krystyna Bogdańska-Gorlik, zm. ul. Warszawska, l. 71
    - śp. Joanna Mendyk, zm. ul. Czaplinecka, l. 93
    - śp. Teresa Pawlak, zm. ul. Staszica, l. 91.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU, a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia