XIII Niedziela zwykła – 28.06.2020

1. Dzisiaj w parafii oficjalnie żegnamy o. Tymoteusza Macioszka, który decyzją naszych wyższych przełożonych zakonnych, został przeniesiony do klasztoru w Tuchowie do pracy w duszpasterstwie powołań. Za gorliwą, ofiarną pracę i dobro uczynione dla naszych parafian serdecznie dziękujemy i polecamy Waszym modlitwom.

2. Dziś, odbywa się I tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Udział w wyborach to prawo i obowiązek obywatelski; jest także wyrazem troski ludzi wierzących o dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna. Rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania.

3. W tym tygodniu w liturgii:
    - w poniedziałek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;
    - w piątek – święto  św. Tomasza, Apostoła.

4. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe:
    - (dzisiaj) w niedziele o godz. 17.30.
    - w poniedziałek o godz. 18.00,

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
    w czwartek
    - o godz. 18.30 – msza wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych
    w piątek:
    - spowiedź – rano przed mszami oraz od godz. 18.00;
    w sobotę
    - o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

6. Rozpoczyna się czas wakacji. Pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej mszy, a podziwiając Boga w otaczającej nas rzeczywistości nie unikajmy spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

7. Od przyszłej niedzieli (05.07.br.) obowiązuje WAKACYJNY UKŁAD MSZY:
    - Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 700, 900, 1100, 1230 oraz  1900.

8. W czasie wakacji KANCELARIA czynna
    - we wtorek i czwartek, w godz. od 1600 - do 1800.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracyjna; będzie zmiana tajemnic różańcowych; a taca tzw. BUDOWLANA na remont dachu domu parafialnego.

10.  Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa (katolik) organizuje NABÓR uczniów. Informacje szczegółowe na www.szkola.fnp.pl.  Jeżeli zależy ci na wychowaniu w duchu wartości katolickich i wykształceniu na najwyższym poziomie, skorzystaj.

11.  1 sierpnia w Skrzatuszu, wyruszy 38. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z racji na trwająca pandemię na szlak wyruszy 3 kapłanów – przedstawicieli naszej diecezji, którzy zaniosą wszystkie powierzone im intencje.
    Można jednak pielgrzymować duchowoprzyłączając się do Złotej grupy. Uczestnik pielgrzymowania otrzyma materiały (katecheza na każdy dzień i plakietka),  które można nabyć za dobrowolną ofiarę w zakrystii. Prośby i podziękowania można wysyłać poprzez SMS (724 616 971). Intencje modlitewne można też złożyć w zakrystii. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie (1-13 sierpnia) w kościele mariackim codziennie o godz. 20.00.

12.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Niedzieli, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Można nabyć w zakrystii.

13.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    - śp. Paweł Jazienicki, zam. ul. Toruńska, l. 77;
    - śp. Marek Świergalski, zam. ul. Gdańska, l. 56
    - śp. Tamara Kares, l. 94

Wszystkim wypoczywającym (urlopowiczom) -
     życzymy udanego WYPOCZYNKU - dobrej, pięknej pogody, a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia