NIEDZIELA WIELKANOCY
21.04.2024  -  4. NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne które potrwają do przyszłej niedzieli. Witamy w naszej wspólnocie o. Aleksandra Ćwika z duszpasterstwa młodzieży z Tuchowa oraz braci kleryków z Krakowa. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Wdzięczni jesteśmy za ofiary złożone do puszek przed kościołem, które będą przeznaczone na WSD Redemptorystów w Krakowie.

2. Dzisiaj, o godz. 12.00 w auli domu parafialnego próba chóru rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

3. W tym tygodniu przypadają: we wtorek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Najserdeczniejsze życzenia składamy solenizantom: o. Wojciechowi Wilgowiczowi i o. Markowi Krzyżkowskiemu.

4. W tygodniu:

• Poniedziałek – kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Godz. 19.00.
  • Wtorek – Nieustanna Nowenna o godz. 18.00.
  • Środa – w imieniu o Wojciecha, zapraszamy członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz sympatyków na Mszę św. o godz. 17.00 w „Wieczerniku” a po niej na spotkanie w sali w domu parafialnym.
  • Środa – o godz. 19.15, w klubie parafialnym kolejne spotkanie „TEOLOGII PRZY KAWIE”. Temat spotkania: „Po co nam liturgia?”

5. Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński zaprasza Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r.

6. Za tydzień, 28 kwietnia, w ramach programu „POLA NADZIEI” będziemy mogli po Mszach świętych wesprzeć ofiarami Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu.

7. Również w najbliższą niedzielę od godz. 8.45 do 15.00 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku, organizuje 40 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. Swoim zasięgiem obejmie stadion miejski i ulice naszego miasta. Liczmy się w tym dniu z utrudnieniami w ruchu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.